Koło misyjne w Parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie istnieje od kilku lat . Opiekunką jest katechetka p. Agnieszka Gozdalska. Na spotkaniach dzieci poznają działalność misyjną Kościoła, przybliżana jest im idea Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Mogą wspólnie oglądać filmy o pracy misjonarzy oraz życiu ich rówieśników w krajach misyjnych. Biorą udział w przygotowaniu liturgii Mszy Świętej w niedzielę misyjną, a także w liturgii święta Trzech Króli, przedstawiają jasełka. W 2011 roku brały udział w diecezjalnym spotkaniu w płockiej katedrze, któremu przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. Nasi kolędnicy zwyciężyli w kategorii na najładniejsze stroje, natomiast za przedstawioną scenkę otrzymały drugie miejsce.

PDMD

PDMD

„Spotkania Koła odbywają się co dwa tygodnie, jako mali misjonarze staramy się modlić codziennie w intencji dzieci, misjonarzy i misjonarek z krajów misyjnych. Ofiarowujemy za nich swoje cierpienia, wyrzeczenia i dobre uczynki, jak również składam drobne ofiary materialne.
Każdego roku w październiku z naszymi opiekunami przygotowujemy niedzielę misyjną, tydzień misyjny oraz apel w naszej szkole. W okresie Wielkiego Postu przygotowujemy rozważania do Drogi Krzyżowej, poświęconej modlitwie za misje. Organizujemy loterie fantowe, wystawy i przedstawienia dotyczące tematów misji, jak również plakaty promujące działalność naszego Koła. Przed świętami Bożego Narodzenia wykonaliśmy własnoręcznie bombki, aniołki i karty świąteczne, które sprzedawaliśmy, a każdego roku przed świętami Wielkanocnymi rozprowadzamy wykonane przez nas palemki i baranki. Wykonaliśmy też krzyże, które później sprzedawaliśmy. Uzyskane z tych akcji pieniądze przekazujemy do Diecezjalnego Ośrodka Misyjnego w Płocku, który uzyskane przez nas fundusze przeznacza na cele misyjne. O misjach i swojej działalności w PDMD pisaliśmy artykuły do gazetki parafialnej ?Wspólnota?. Bardzo często organizujemy wycieczki lub ogniska dla członków naszego Koła. Korespondujemy z misjonarzami, w szczególności z ojcem Adamem Kaleśnikowiczem z Tanzanii i z bratem Waldemarem Kalinowskim z Błagowieszczeńska. Mogliśmy się z nimi spotkać osobiście, jak przebywali w Polsce, i wtedy zapoznali nas ze swoją pracą i dowiedzieliśmy się jak żyją nasi rówieśnicy w Afryce i Rosji. W 2003 roku zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla podopiecznych brata Waldemara i wysłaliśmy paczkę do Błagowieszczeńska. Nawiązaliśmy współpracę z PDMD w Warszawie i z gazetą ?Świat Misyjny?. Za swoją działałoś otrzymaliśmy podziękowanie i gratulacje od s. Lendzion, która jest Sekretarzem Krajowym PDMD. Wysłaliśmy sprawozdanie z działalności naszego Koła Misyjnego i życzenia dla Ojca Świętego Jana Pawła II ? otrzymaliśmy podziękowanie i życzenia z Sekretariatu Stanu w Watykanie. Opracowaliśmy gazetkę o działalności PDMD w Parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, która ukazała się w nakładzie 1000 egz., wcześniej pozyskując sponsora do jej wydawania. Za naszą działalność otrzymaliśmy wiele podziękowań z Diecezjalnego Ośrodka Misyjnego w Płocku.

Cieszymy się, że należymy do Koła Misyjnego, gdyż mamy możliwość poznania ludzi innych ras i niesienia im pomocy, przez co ubogacamy się wewnętrznie i uczymy tolerancji. Działalność w Kole Misyjnym przemienia nasze życie i uzdalnia je do dawania konkretnej odpowiedzi na wezwanie Jezusa. Papież Jan Paweł II nazwał dzieci należące do PDMD ?małymi wielkimi misjonarzami?.”

DZIECI Z KOŁA MISYJNEGO

Modlitwa misyjna dzieci
Panie Jezu, Pragnę zostać pomocnikiem misjonarzy i nieść pomoc duchową i materialną dzieciom z krajów misyjnych; dzieciom, które Cię nie znają, dzieciom bezdomnym i opuszczonym, dzieciom cierpiącym głód i pozbawionym wszelkiej opieki lekarskiej.
Ofiaruję Ci za nie codzienną modlitwę, pracę, naukę i dobre uczynki, a także ofiarę z drobnych wyrzeczeń ? na chleb dla głodnych, lekarstwo dla chorych, naukę i katechezę dla wszystkich, na wielką radość zjednoczenia z Tobą, Panie Jezu.

Zdjęcia ze spotkania z misjonarzem, czerwiec 2014.

no images were found

WITAMY !

Witamy na stronie Parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.

Adres parafii:
ul. Wyspiańskiego 25
06-400 Ciechanów
woj. mazowieckie
Dekanat: ciechanowski-zachodni
tel. kom. 798 903 902

e-mail: piotrciechanow@yahoo.pl

NR KONTA PARAFII:
09 8213 0008 2001 0000 0459 0001

Porządek Nabożeństw:
Niedziela: g.7.00, 8.30, 10.00, 13.00, 11.30 (dzieci), 17.00 (młodzież)
Dzień powszedni: g.7.00 i 18.00
Spowiedź: 15 minut przed każdą Mszą św. W niedziele podczas wszystkich Mszy św.
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
od poniedziałku do piątku, od g.17:00 do 18:00
I piątek miesiąca:
Msze św. g.7.00, 10.00, 18.00
Spowiedź 30min. przed każdą mszą.
Pierwsza sobota miesiąca:
Msza św. wynagradzająca g.7.00
g.6.30 różaniec
I niedziela miesiąca:
Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g.13.00.
Kancelaria parafialna:
Czynna wtorek, czwartek i sobota w godz. 7.30 do 9.00
oraz od wtorku do piątku w godz.. 16.30-17.30.,

W poniedziałek i niedzielę nieczynna.

Skrzynka Intencji
Potrzebujesz wsparcia modlitwą? Skorzystaj z internetowej skrzynki intencji.

Archiwum